Mehmet Ali Erbil’in İlk Kez Sunuculuk Yaptığı Program

Home /Ünlüler/ Mehmet Ali Erbil’in…

Mehmet Ali Erbil’in İlk Kez Sunuculuk Yaptığı Program

Mehmet Ali Erbil’in İlk Kez Sunuculuk Yaptığı Program

Mehmet Ali Erbil’in İlk Kez Sunuculuk Yaptığı Program

80’li yıllar.

Ünlü tiyatro sanatçısı rahmetli Sadettin ERBİL, benim de prodüktör olarak görev yapmakta olduğum TRT İstanbul Televizyonuna film seslendirme amacıyla sıklıkla gelirdi. Bir süre sonra çiçeği burnunda tiyatro sanatçısı, oğlu Mehmet Ali ERBİL de yine dublaj amacıyla gelmeye başladı.

Erbil’deki ışığı gören o dönemin eğlence programı yapımcıları ona programlarındaki parodi bölümlerinde küçük roller vermeye başladılar.  Koridorlardaki muziplikleri, şakaları ve kahkahalarıyla dikkatleri çeken bu genç yetenek, o zamanlar da ele avuca sığmıyordu. Programlara renk ve ritm katıyor fakat bir o kadar da risk potansiyeli taşıyordu. Nasıl; zirve yaptığı dönemdeki showlarıyla, özel televizyonlarla RTÜK’ ü karşı karşıya getirebildiyse, o zaman da program yapımcılarıyla TRT’ nin katı denetimini karşı karşıya getirebiliyordu.

O dönem İstanbul Tv Müdürlüğü benden bir yaz yarışması yapmamı istedi. Yarışma programları konusunda oldukça deneyimliydim. Tamamı “ yerli ve milli “ olan yani dışarıdan lisanslı olmayan 8 ayrı yarışmadan yüzlerce bölüm hazırlamıştım. Bu arada bunları sıralamak gerekirse: Gençler yarışıyor,( yılın yarışma programı seçildi. ) Süper piramit, Şampiyon 89, Doğru mu yanlış mı, 16 kare, Sora sora, Hangisi ve Yaz boyunca.

Ve ben de hafif ve neşeli olmasını düşündüğüm bu yazlık yarışmanın sunuculuğuna, bir risk alarak Mehmet Ali ERBİL’ i seçtim. Yarışmadan bir bölümü izlediğinizde görebileceğiniz gibi, bizi  montajda bir miktar uğraştırdıysa da, gerçekten büyük renk, ritm ve neşe kattı.

Bu program Mehmet Ali ERBİL’ in sunduğu ilk yarışma programıdır.

Seni sevgi ve muhabbetle anıyor, acil şifalar diliyorum “ Muhterem “


Detaylar

E-POSTA:info@ergisoyacarbas.com

Paylaş