Kimseye Etmem Şikayet

Home /Etkinlikler/ Kimseye Etmem Şikayet

Kimseye Etmem Şikayet

Kimseye Etmem Şikayet

1 ÖYKÜ 1 ŞARKI

      Kemani Sarkis Efendi’nin sevilen  nihavent şarkısı; 12 yaşındaki bir kızın başına gelen ve hayatını değiştiren olaylar dizisinin hikayesini anlatıyor.

İhsan Raif; Nişantaşı’nda, taş konakta yaşayan ve iyi eğitim almakta olan bir paşa kızıdır. Kardeşi Belkıs ile oyun oynadığı sırada, konakta çalışan bir hizmetçinin yardım ettiği Mehmet Ali adında biri tarafından kaçırılmak istenir. Herhangi bir zarar görmemesine rağmen, zamanın İstanbul’unda olay hızla duyulur ve çeşitli spekülasyonlar üretilmeye başlanır. Dedikoduların önüne geçmek isteyen paşa baba için tek çözüm, İhsan Raif ile bu adamın evlenmesidir.

Ve öyle olur, kendisinden hayli büyük olan, sevmediği bir adamla, bütün hayallerini bir tarafa bırakarak, üstelik İstanbul’dan uzakta,  17 yıl sürecek bir karanlığa yelken açmak, küçük kız için büyük bir yıkım olur. Bütün bu  olumsuz gelişmeler, edebiyata meraklı olan İhsan Raif’in, bu şarkının sözlerini yazmasına sebep olur.

İhsan Raif 17 yıl sonra Mehmet Ali’den nasıl kurtuldu, daha sonra yaptığı evliliklerde mutluluğu yakalayabildi mi ve neden 44 yaşında hayata veda etti?

Bütün bu soruların yanıtını ve daha fazlasını öğrenerek, şarkının ud eşliğindeki yorumunu dinlemek için program videomuzu izleyin. Beğenirseniz BEĞEN, abone değilseniz ABONE OL ve paylaşmak için PAYLAŞ butonlarına basın. Her yeni videodan haberdar olmak için de zil butonuna basın, bu ve benzeri içeriklerin devam etmesine destek olun.

Paylaş

Detaylar

YAYIN TARİHİ: 06 ARALIK 2020

YAYIN SAATİ: 19:00

Youtube'den İzle